Нема производи во вашата кошничка.

Photo
Video

Во потрага сте по пар сандали со кои можете да го водите вашиот исполнет животен стил? Новите Walkmaxx Trend Cork Сандали ја обезбедуваат потребната поддршка благодарение на новата ексклузивна технологија за влошки. Изработени од лесни материјали кои дишат, овие сандали се флексибилни и се движат со вас. Имаат подлога која се обликува според стапалата и супериорна поддршка за петата.

Walkmaxx Trend Cork Сандали
1.590,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Во потрага сте по пар сандали со кои можете да го водите вашиот исполнет животен стил? Новите Walkmaxx Trend Cork Сандали ја обезбедуваат потребната поддршка благодарение на новата ексклузивна технологија за влошки. Изработени од лесни материјали кои дишат, овие сандали се флексибилни и се движат со вас. Имаат подлога која се обликува според стапалата и супериорна поддршка за петата.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Најдобрите летни сандали

Важно е да имате удобен пар сандали за одење, особено за време на летните месеци, кога сме постојано надвор и во движење. Новите Walkmaxx Trend Cork Сандали се совршениот избор - нудат поддршка, изгледаат одлично и модерно и се функционални. Затоа, наместо да фрлате пари на обувки кои ќе ви предизвикуваат рани и болки во стапалата, дознајте зошто овие сандали се тоа што ви е потребно.

Walkmaxx Trend Sandals Cork

Модерен стил и дизајн

Со новата Trend линија ќе изгледате уште помодерно и во тек со трендовите. Но, овие прекрасни обувки ќе ви понудат и удобност и чувство како да одите боси.

Прочитајте повеќе за предностите на Trend линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемување на мускулната активација и помага да се чувствувате подобро и во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на тежината на телото

  Рамномерното распределување на тежината на телото може да го подобри држењето со олеснување на притисокот во зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Чувството како да одите боси ви обезбедува лесен и удобен чекор.

 • Лесни

  Лесниот чекор ви овозможува да бидете активни и подолго време да можете да стоите на нозе

Застанете наДопрете на сликата за повеќе детали.

Најдобрите летни сандали

Важно е да имате удобен пар сандали за одење, особено за време на летните месеци, кога сме постојано надвор и во движење. Новите Walkmaxx Trend Cork Сандали се совршениот избор - нудат поддршка, изгледаат одлично и се модерни и функционални. Затоа, наместо да фрлате пари на обувките кои ќе ви предизвикуваат рани и болки на стапалата, дознајте зошто овие обувки се тоа што ви е потребно.

Walkmaxx Trend Sandals Cork

Структура на обувките

Walkmaxx Trend Sandals Cork

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. Меки материјали - прерамки обложени со меки материјали од внатрешната страна

 2. Еластични прерамки - за сигурен чекор

 3. Тренди изглед - тренди метални детали и модерен дизајн со материјал налик на плута

 4. Заоблен ѓон - со ЕВА пена и широка конструкција - чекор без притисок

 5. Мека подлога за стапалата - со ЕВА и микрофибер навлака за чувство на мекост

 6. Ева + гума во ѓонот - за сигурен чекор

Комбинирајте ги новите совршени сандали

Комбинирајте ги на различни начини, од класичен до опуштен изглед, со пар бели панталони или фармерки, до цветен фустан. Лесно внесете ги во дневната рутина и дозволете им да бидат вашиот прв избор за летните месеци.

 • Walkmaxx Trend Sandals Cork

  За на работа или на состанок

 • Walkmaxx Trend Sandals Cork

  За на шопинг или на прошетка

За максимална удобност во текот на денот

Walkmaxx Trend Cork Сандалите се најдобриот другар додека ги извршувате обврските и истражувате нови места за летен одмор. Нивното меко перниче помага додека чекорите и одлично го апсорбира шокот од секој чекор. Еластичната прерамка го прави движењето побезбедно, па така сандалите нема да ви се излизгаат од стапалата.

Walkmaxx Trend Sandals Cork

Причини зошто да ги изберете Walkmaxx Trend Cork Сандалите:

 • Лесни се, дишат и лесно се облекуваат
 • Нивниот заоблен ѓон помага во зголемување на мускулната активација
 • Обезбедуваат подобра шок апсорпција и го подобруваат држењето
 • Спречуваат потекување и болки во нозете
 

Број

Должина на стапалото

(см)

Trend Cork Сандали 36 23,9
37 24,5
38 25,2
39 25,9
40 26,5
41 27,2
41 27,9
 

Како да го измерите стапалото

Дополнителни информации

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Trend Sandals Cork

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,9 9,0
37 24,5 9,1
38 25,2 9,3
39 25,9 9,5
40 26,5 9,6
41 27,2 9,8
42 27,9 10,0
Технички карактеристики
Shoe Model sandals
Shoe Sole Line rounded
Вокмакс линија Trend
Достапни бои златна, розева, сина, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон ЕВА гума
Материјал: Влошка latex foam
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.