Нема производи во вашата кошничка.

Photo
Video

Уживајте во супериорната удобност овозможена од Walkmaxx Trend Slip On Cork Летните папучи. Овие опуштени и функционални папучи имаат заоблен ѓон кој обезбедува одлична поддршка и флексибилност, како и сигурен чекор. Вашите стапала ќе бидат слободни од болки, дури и по долгиот ден. Достапни броеви: 36-42 и 4 бои: црна, светло сина, златна, розова

Walkmaxx Trend Slip On Папучи
1.590,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Уживајте во супериорната удобност овозможена од Walkmaxx Trend Slip On Cork Летните папучи. Овие опуштени и функционални папучи имаат заоблен ѓон кој обезбедува одлична поддршка и флексибилност, како и сигурен чекор. Вашите стапала ќе бидат слободни од болки, дури и по долгиот ден. Достапни броеви: 36-42 и 4 бои: црна, светло сина, златна, розова

Дознајте повеќе
Детали за производот

Најдобрите летни обувки кои некогаш сте ги имале

Луксузен и практичен стил со новите Walkmaxx Trend Slip On Cork Летни папучи, кои се најдобрите обувки за во лето што некогаш сте ги носеле. Овие опуштени обувки се направени од лесни материјали и ексклузивна подлога за стапалото, технологија на Walkmaxx. Ова значи дека подлогата за стапалата има перниче, супериорна поддршка за петата и одлична проветреност.

Walkmaxx Trend Slip On Cork

Подобрен стил и дизајн

Со новата линија Trend ќе бидете уште повеќе во стил и во чекор со трендовите. Овие прекрасни папучи нудат и удобност и чувство како да одите боси.

Прочитајте повеќе за предностите на Trend линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне во зголемување на мускулната активација која ќе направи да се чувствувате подобро и да бидете во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на тежината

  Рамномерното распределување на телесната тежина го подобрува држењето со олеснување на притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Чувството како да одите боси обезбедува здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Лесен чекор кој им овозможува на корисниците да бидат активни и на можат да стојат на нозе подолго време.

Поминете преку сликатаTap on за деталите.

Опуштени и функционални

Доколку повеќе сакате опуштен стил на папучи, време е да си ги нарачате Walkmaxx Trend Slip On Cork Папучите и да им овозможите на стапалата да уживаат во неверојатна удобност. Заоблениот ѓон ќе ви ја обезбеди поддршката која ви е потребна за да го издржите долгиот ден. Подлогата од мемори пена ќе го направи секој чекор поздрав и поудобен. Ќе го обожавате чувството како да одите по облаци!

Walkmaxx Trend Slip On Cork

Структура

Walkmaxx Trend Slip On Cork

Поминете прекуTap on   сликата за детали.

 1. Меки материјали - прерамки од меки материјали

 2. Тренди изглед - тренди и модерен дизајн со материјал налик плута

 3. Заоблен ѓон - со EVA пена и широка конструкција - зачекорете без притисок

 4. Мека подлога - EVA пена во подлогата за стапалата и микрофибер облога за меко чувство

 5. Eva пена + Гумен ѓон - за сигурен чекор

Откријте ја тајната на супериорната удобност

Walkmaxx обувките се дизајнирани со фокус на важноста на здравјето на стапалата. Со рамномерно распределување на телесната тежина, Walkmaxx Trend Slip On Cork Папучите помагаат во подобрување на држењето. Еве како функционира - подобрената шок апсорпција го намалува притисокот на колената и зглобовите и тоа води до удобен и самоуверен чекор, без потекување и болки во нозете.

Walkmaxx Trend Slip On Cork

Како да ги носите?

Со одличен избор на бои и прекрасен дизајн, Walkmaxx Trend Slip On Cork ја прикажуваат суштината на летото. Можете да ги носите со опуштени фармерки или здолништа и фустани. Носете ги на работа или на долги прошетки. Нивниот дизајн ги прави лесни за облекување, па дури и за патување или за на плажа!

 • Walkmaxx Trend Slip On Cork
 • Walkmaxx Trend Slip On Cork

Причини зошто да ги изберете Walkmaxx Trend Slip On Папучите:

 • тие се лесни, флексибилни и дишат,
 • нивниот заоблен ѓон го подобрува држењето,
 • го намалуваат потекувањето на нозете и болките,
 • обезбедуваат чувство како да одите боси.
 

Број

Должина на стапалото

(cm)

Trend Slip On Папучи

36 23,9
37 24,5
38 25,2
39 25,9
40 26,5
41 27,2
41 27,9

Како да го измерите стапалото

Дополнителни информации

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Trend Slip On Cork

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,9 9,0
37 24,5 9,1
38 25,2 9,3
39 25,9 9,5
40 26,5 9,6
41 27,2 9,8
42 27,9 10,0
Технички карактеристики
Shoe Model slip on
Shoe Sole Line rounded
Вокмакс линија Trend
Достапни бои златна, розева, светло сина, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон ЕВА гума
Материјал: Влошка latex foam
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.