Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Electric Pressure Мултикукер

Photo
Video
ПОДАРОК

Со Delimano Electric Pressure Multi Cooker ќе готвите побрзо, со помала потрошувачка на енергија и повеќе витамини и минерали зачувани во храната. Има неколку вградени безбедносни системи и 15 програми за креативно готвење. Капацитетот од 5,7л е одличен за големи семејни оброци од месо до супи и чорби. 1000W моќност која ќе се справи со секој предизвик.

Специјална понуда! Нарачајте Delimano Electric Pressure Мултикукер со ПОПУСТ и ПОДАРОК Delimano JOY Електричен бокал.
Electric Pressure Мултикукер

Редовна цена: 9.990,00 ден.


Специјална цена: 6.990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Со Delimano Electric Pressure Multi Cooker ќе готвите побрзо, со помала потрошувачка на енергија и повеќе витамини и минерали зачувани во храната. Има неколку вградени безбедносни системи и 15 програми за креативно готвење. Капацитетот од 5,7л е одличен за големи семејни оброци од месо до супи и чорби. 1000W моќност која ќе се справи со секој предизвик.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Готвењето никогаш не било полесно

Зошто повеќенаменскиот електричен апарат за готвење под притисок е вистинскиот избор:

 • заменува многу апарати, дури и шпорет - тој е апарат за готвење под притисок, повеќенаменски апарат за готвење, апарат за бавно готвење и шпорет во едно;
 • има 15 програми - буквално се готви со само едно копче;
 • дополнителна програма за подготовка на домашен јогурт;
 • можете самите да си ги подесувате програмите и има функција за одложен старт;
 • има капацитет од 5,7л, доволен за јадења за целото семејство;
 • целосно е безбеден со 14 вградени безбедносни системи;
 • без грижи за регулирање на притисокот - апаратот се грижи за тоа;
Delimano Electric Pressure Multicooker Pro 5.5l

Предностите на електричен апарат за готвење под притисок

Овој апарат е навистина лесен за употреба. Погледнете ги неговите главни предности:

 • Delimano Electric Pressure Multicooker Pro 5.5l

  14 вградени безбедносни системи

 • Delimano Electric Pressure Multicooker Pro 5.5l

  Готвење со допир на копче

 • Delimano Electric Pressure Multicooker Pro 5.5l

  Внатрешен нелеплив сад кој се вади

 • Delimano Electric Pressure Multicooker Pro 5.5l

  4 вклучени додатоци

Различни начини за да го користите апаратот за готвење под притисок

Иако е апарат за готвење под притисок, може да се користи на различни начини:

 • Delimano Electric Pressure Multicooker Pro 5.5l

  Електричен лонец

 • Delimano Electric Pressure Multicooker Pro 5.5l

  Апарат за бавно готвење

 • Delimano Electric Pressure Multicooker Pro 5.5l

  Загревање на храна и пијалоци

 • Delimano Electric Pressure Multicooker Pro 5.5l

  За запржување

 • Delimano Electric Pressure Multicooker Pro 5.5l

  За готвење на пареа

 • Delimano Electric Pressure Multicooker Pro 5.5l

  За подготовка на ориз

Технички карактеристики
Дополнителни информации Моќност: 1000W
Напон: 220-240V/50-60Hz
Капацитет: 5.7 л.
Додатоци: 2 лажици и мерилка
Индикатор за притисок
Повеќенаменски: 15 програми
Одложен старт: можност за сетирање одложен старт до 24 ч.
14 вградени безбедносни системи;
Притирок при работа: 70KPa
База од не'рѓосувачки челик
Дигитална контролна табла
Гаранција: 6 месеци

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star