Нема производи во вашата кошничка.

Добродојдовте во најдобрата кујна на светот:

Вашата кујна

Прославете го животот со вкусна домашна храна подготвена со Delimano!

Дали ја обожавате храната? Нејзиниот мирис, бојата, текстурата, а особено подготвувањето? Ние во Delimano делиме вашиот ентузијазам. За нас, готвењето е славење на животот, магија во кујната која нашата фантазија ја носи на места кои изгледаат невозможни и недостижни. Ние веруваме дека вашата кујна е местото каде што се подготвува најдобрата храна. Секоја храна подготвена по рецептот од баба, со страст и љубов, е подобра од било која храна излезена од ресторан.

Што ни е заедничко? Страста за готвење!

Ние ја разбираме вашата страст за готвење и поради тоа се трудиме да ви понудиме сè што ви е потребно и сè што посакувате за вашето секојдневно и несекојдневно готвење.
 
Ова е нашата приказна.

Како започна сè?

Во 2010 год.

Нашата приказна започна во 2010-та год., кога дојдовме до идеја да произведеме високо-квалитетни садови за поздраво готвење направени од природни материјали.

Нашата првична идеја беше асортиман на керамички садови, но, со многу ентузијазам и љубов, ги послушавме желбите на нашите купувачи и започнавме со развивање на најразлични производи за кујната и трпезариската маса.

Денес, ви нудиме повеќе од 100 производи. И уште многу повеќе во иднина.

Delimano денес

Во моментот, Delimano е фокусиран на вас, вашите желби и вашата страст за готвење.

Нашата цел е да бидеме препознатлив бренд за кујнски садови и опрема во Европа, да ви понудиме дизајнирани, технолошки напредни, иновативни и креативни решенија за кујната, дизајнирани за да ви обезбедат пријатно искуство додека готвите здрава храна за вашето семејство.

Или во кратки црти: Ние сме тука за да ви ги понудиме најдобрите производи за здраво и лесно готвење.

И навистина го мислиме тоа.

Delimano: Иноватор и предводник на новите трендови

Секојдневното готвење се промени многу во последните неколку години. Додека секојдневниот живот на луѓето станува сè позафатен, практичноста е важна. Затоа сме овде за вас.

Ние се трудиме да развиваме нови идеи и технологии.

Нашите експерти работат на дизајни и решенија за садови за готвење и други производи кои се единствени во светот.

Delimano Трилогија: Иновативен сад за здраво готвење.

Delimano Трилогија е уникатен, наш производ кој ќе го смени начинот на кој готвите и ќе им понуди на нашите купувачи неверојатно искуство при готвењето поздрава храна. Трилогија садот е направен од алиминиум и керамичка облога, но, со револуционерните 9 отвори, се овозможува циркулирање на топол воздух под капакот. Топлиот воздух ќе циркулира околу храната, со што истата ќе се зготви до совршенство.

На овој начин, храната се приготвува со само капка масло, побрзо отколку на традиционалните начини.

Неверојатен изум кој морате да го пробате.

Погледнете го тука

Delimano Мали домашни апарати - Решенија за секоја мала кујна

Знаеме дека секоја домаќинка ужива во кујнските електрични помошници. Поради ова, посветуваме дополнително внимание на развивање корисни апарати кои ќе ви бидат од корист во секојдневието.

Сè што ви е потребно за да ја подготвите, зготвите, чувате, сервирате и да уживате во храната - Delimano има сè, и тоа во прекрасни бои!

Никогаш нема доволно алатки во кујната. Прекрасна зелена даска за сечкање, преубави чаршафи за маса или слатка црвена тава за палачинки. Со нашите производи, вашата кујна или трпезариска маса, никогаш нема да изгледаат досадно или просечно.

Со вакви прекрасни и весели алатки во кујната, едвај ќе ја дочекате следната прилика да зготвите нешто вкусно за појадок, ручек или вечера.

Со Delimano, готвиме, славиме, секој ден!

Зачекорете во светот на забавното готвење!

Сите ние во Delimano обожаваме да споделуваме идеи за готвење, рецепти, интересни начини за сервирање (и секако да јадеме)... Но и покрај сè, нашиот главен фокус е да создаваме решенија кои ќе го олеснат готвењето.

По успешниот почеток, горди сме што успеавме да креираме различни кујнски производи кои ви се потребни за:

  • подготвување на храната
  • готвење
  • сервирање

Разгледајте ги нашите производи:

Оваа е нашата приказна

Посетете ги нашите продавници или побарајте нè на 02/3094-556.

Се надеваме дека уживате во купувањето кај нас и дека ги сакате нашите производи колку и ние.

Ве очекуваме.

Вашиот Delimano тим