Нема производи во вашата кошничка.

20 РЕЦЕПТИ од цела Eвропа

Симнете ја е-книгата, сосема бесплатно

"101 Рецепт за палачинки"

Пополнете ја формата од десната страна и е-книгата ќе пристигне на вашата e-mail адреса. Симнете ја и уживајте во готвењето.

Палачинките се неверојатно едноставна и вкусна храна. Тие се консумираат насекаде низ светот и можат да се подготват во неколку вкусови, форми и со различни состојки. Палачинките се тенко, рамно тесто пржено во тава или потпечено на скара. Тестото најчесто се прави од јајца, брашно, млеко или вода, масло или стопен путер.

Има ли некој кој не сака палачинки? Неверојатно воздушести, слатки и превкусни - тие се едноставно идеален десерт!

Сите бесплатни е-книги ќе ги најдете ТУКА!

20 РЕЦЕПТИ од цела Eвропа

Пополнете ги празните полиња.

Полињата обележани со ѕвездичка (*) се задолжителни!

* Задолжителни полиња

Ги прочитав и ги прифаќам Условите за користење