Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Dolcevita Кујнска вага

Photo
Video

Dolcevita Кујнската вага има прекрасен изглед и прецизна технологија за најточни резултати, секој пат. Практична 2во1 вага со сад кој се вади и прецизен ЛЦД екран на рачката. Совршен избор за секој обожавател на готвењето!

Dolcevita Кујнска вага
2.290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Dolcevita Кујнската вага има прекрасен изглед и прецизна технологија за најточни резултати, секој пат. Практична 2во1 вага со сад кој се вади и прецизен ЛЦД екран на рачката. Совршен избор за секој обожавател на готвењето!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе совршени десерти и заштедете време со оваа практична 2во1 Кујнска вага

Тајната на совршените пецива, леб и сите други рецепти е во точното мерење на состојките. Олеснете си ја работата и поминете помалку време во подготовка на состојките со Dolcevita Кујнската вага. Овој модерен и привлечен дизајн и карактеристики интегрирани во садот од нерѓосувачки челик кој служи како вага, па нема да треба да ги префрлате состојките во друг сад. Ќе заштедите време и простор во кујната.

Мерете волумен и тежина, јасно прикажани на ЛЦД екранот

Dolcevita Кујнската вага има мерки кои лесно се читаат и бројни предности кои се практични за сите обожаватели на готвењето:

 • само притиснете го копчето и измерете тежина на брашното, шеќерот или какаото
 • притиснете го копчето и измерете волумен, вагата може да мери масло, млеко вода и брашно
 • за брзо мерење, садот има и втиснати мерки
 • можете да користите секакви рецепти бидејќи вагата ги конвертира различните мерни единици за тежина (kg-g, lb-oz.) и волумен (ml, fl.oz и cup).
 • функцијата за минусирање е незаменлива при употреба на вагата, кога ќе завршите со првата состојка притиснете на копчетоTare и почнете со мерење на втората состојка. 

Вагата може да мери до 5кг, затоа мерењето на состојки за голема векна леб нема да претставува никаков проблем.

2во1 сад од нерѓосувачки челик

Со привлечен и практичен дизајн, вагата има сад за мерење од нерѓосувачки челик кој истовремено може да служи како сад за подготовка на тесто или салата. Садот има отвор кој спречува протекување за време на истурање на состојките. Вагата има и безбедносно заклучување на садот. 

Кога ќе завршите, садот може да го ставите за миење во машина за садови. 

Основни информации

 • Мерни единици за тежина кои може да се ковертираат: kg-g, lb-oz
 • Мерни единици за волумен кои може да се конвертираат: ml, fl.oz и cup
 • Функција за минусирање
 • Максимална тежина 5 кг
 • Мерење вода
 • Мерење млеко
 • Мерење масло
 • Мерење брашно
 • Потребни се 2x AAA (1.5 V) батерии (не се вклучени).

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star