Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Primera Електрична Цедалка

Photo
Video
Delimano Primera Електричната цедалка има пластично сито за лесно да се одвои сокот од пулпата. Има 5 нивоа на прилагодување (од совршено чист сок, до сок со пупла). Садот кој лесно се отстранува, има капацитет од 500 мл. Моќност 30W.
Primera Електрична Цедалка
1.890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо
Delimano Primera Електричната цедалка има пластично сито за лесно да се одвои сокот од пулпата. Има 5 нивоа на прилагодување (од совршено чист сок, до сок со пупла). Садот кој лесно се отстранува, има капацитет од 500 мл. Моќност 30W.
Дознајте повеќе
Детали за производот
 • Лесно и едноставно ракување - само стиснете го конусот надолу со половина од цитрусот и исцедете.
 • Ротација на две страни - има можност за ротирање на двете страни, за максимално искористување на секое цитрусно овошје.
 • Капацитет од 500 мл. -  големиот капацитет овозможува цедење на повеќе цитруси  без да имате потреба од празнење на садот.
 • Контролирано ниво на пулпа - уживајте во вистинската количина на пулпа во вашиот сок со едноставно лизгање на делот за прилагодување на пулпата.
 • Нелизгачки - на долниот дел од садот има гумени додатоци кои спречуваат садот да се излизгува додека подготвувате сок.
 • Универзален конус за цедење - одговара за сите цитрусни овошја: лимони, портокали, цитрони...
 • Лесно чистење - деловите кои се отстрануваат, можат да се мијат во машина за садови.
Дополнителни информации
 • Моќност: 30W
 • Капацитет на садот: 500 мл.
 • Димензии: висина 19 см., дијаметар 14,5 см.
 • Можност за цедење со ротирање во двата правци.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star