Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Stone Legend CopperLUX

Готвиме. Славиме. Секој ден.

Легендата продолжува – со нов изглед

Delimano Stone Legend – садовите за готвење кои ја олеснуваат подготовката на оброците и ги користат повеќе од 3 милиони луѓе – повторно достапни! Но, имаат и нов изглед и нови карактеристики и ние сме сигурни дека ќе станат уште повеќе користени насекаде низ светот.

Сите производи
  • Честичките бакар брзо се загреваат, па затоа на тавите им треба помалку енергија за идеално готвење.
  • Благодарение на мазниот емајл, облогата е не’рѓосувачка и не е подложна на развој на габи, бактерии и нечистотии и не апсорбира непријатни мириси.
  • Особено отпорна на гребаници и ултра безбедна облога.
  • Честичките камен ја задржуваат топлината и постепено ја испуштаат до храната.
  • Готвење без маснотии – со само една капка масло.
  • Нетоксични материјали - 100% без PFOA.

Готвењето е љубов на дело.

Среќа е кога добрата храна подготвена со љубов, ги спојува семејството и пријателите. Готвењето е уметност и тајните состојки се љубов, страст и Delimano Stone Legend CopperLUX. Инспирирајте се и научете како да готвите поздрава и повкусна храна за многу помалку време.

Ние собравме превкусни рецепти за искусни готвачи како и за почетници. Пребарајте за да ја добиете вистинската идеја, откријте ги новите вкусови и бидете во тек со најновите кулинарски трендови.

Откријте нови рецепти