Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Titanium Legend Округла тава

Photo
Video

Запознајте го новиот омилен сад за готвење! Уникатна и повеќенаменска округла тава, изработена за готвење и печење со помалку масло. Оваа тава има нелеплива облога и штеди енергија при готвење. Има PPG Quantanium нелеплива облога која го заклучува соковите и вкусовите на храната, додека рачките од нерѓосувачки челик го олеснуваат кревањето, дури и кога е полна. Дијаметар: 28см.

Titanium Legend Округла тава
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Запознајте го новиот омилен сад за готвење! Уникатна и повеќенаменска округла тава, изработена за готвење и печење со помалку масло. Оваа тава има нелеплива облога и штеди енергија при готвење. Има PPG Quantanium нелеплива облога која го заклучува соковите и вкусовите на храната, додека рачките од нерѓосувачки челик го олеснуваат кревањето, дури и кога е полна. Дијаметар: 28см.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Загрева до 2 пати побрзо

  Готвењето ќе биде побрзо затоа што овие тави загреваат и до 2 пати побрзо од садовите од алуминиум.1

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Помалку потрошена ел. енергија

  Јаглеродниот челик се загрева побрзо и поефикасно, топлината трае подолго и заштедува дури до 50%2 помалку енергија на индукциските уреди.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Помалку маснотии

  Потребно е само капка масло за готвење со Titanium legend садовите за готвење.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Од шпорет во рерна

  Гответе и печете со само еден сад, благодарение на рачките од нерѓосувачки челик.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Соодветни за сите шпорети

  Совршена комбинација на традиционална и модерни материјали кои овозможуваат готвење на сите шпорети.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Произведени во Шпанија

  Локалното производство во ЕУ го намалува јаглеродниот отпечаток.

Тава со најразновина употреба

Може да се користи како длабока тава или тава за печење, Delimano Titanium Legend Округлата тава овозможува готвење и печење само во еден сад.

Округлата тава е пониска од лонецот, но повисока од тавата за пржење, што ја прави освршена за подготовка на секаков вид јадења, но и за подготовка на рецепти кои бараат и печење во рерна.

Delimano Titanium Legend Round Mould

Изработена да ве импресионира - од шпорет во рерна, само со еден сад

Delimano Titanium Legend Округлата тава ви овозможува да ги подготвите сите омилени рецепти. Автентичниот вкус е загарантиран благодарениа на јадрото од јаглероден челик кој обезбедува рамномерно распределување на топлината и трослојната облога зајакната со честички од вистински камен кои ги прават нашите садови отпорни и издржливи.

Финишот од емајл им дава премиум изглед со прави, модерни линии и визуелна привлечност.

Delimano Titanium Legend Round Mould

Совршена комбинација на традиционални и модерни материјали

Delimano Titanium Legend Округлата тава комбинира два врвни материјали:

 • Емајлиран јаглероден челик, издржлив материјал кој нашите баби и дедовци го користеле со години. Овој материјал повеќе реагира на топлина, што значи дека брзо и рамномерно се загрева без жешки точки и подолго ја задржува топлината. Надворешната емајл облога обезбедува трајност, отпорност на корозија и одличен изглед без избледување.
 • QuanTanium® трослојната облога е основана на вода, зајакната со честички титаниум кои издржуваат до 25.000 циклуси на миење. Ова значи дека нуди неверојатна отпорност на гребење и трошење, додека истовремено ги задржува своите нелепливи карактеристики.

Како е изработена Titanium Legend облогата?

 1. Облога од емајлс

  За заштита од корозија и појава на дамки.

 2. Основа од јаглероден челик

  За оптимална спроводливост и распределување на топлината.

 3. Основа зајакната со честички титаниум

  За оптимално готвење и задржување на топлината.

 4. Лесно зајакнат среден слој

  Дополнително зајакнување на облогата.

 5. Горен слој кој ослободува топлина

  За најдобрите нелепливи карактеристики.

1
2
3
4
5
Delimano Titanium Legend Round Mould

Природна цврстина за неверојатни перформанси

Титаниумот е препознаен за својот соодност на цврстина наспорти тежина, зајакнувајќи ја облогата и нудејќи отпорност на абразија. Резултатите се издржлива, нелеплива облога, отпорна на гребење, која овозможува готвење со малку маснотии и само капка масло.

Delimano Titanium Legend Round Mould

Традицијата се запознава со практичноста

Округлата тава има рачки од нерѓосувачки челик за да можете да ја користите и во рерна, што е совршено за некои рецепти кои бараат и печење. На дното на тавата има и специјален рецепт за вас.

Кога ќе завршите со готвењето, само ставете ја Titanium Legend Округлата тава во машината за садови за лесно чистење

Delimano Titanium Legend Round Mould

1 Потребно е 2’15’’ на Titanium Legend Тавата за пржење да достигне 220°C на ниво 9 на индукциски шпорет, спордено со тавите со алуминиум на кои им е потребно и до 7’14’’ да ја достигнат истата температура.

2 Во споредба со тава за пржење од алуминиум со феромагнетско дно (споредбата е направена на јачина 7 на индукциски шпорет).

Дополнителни информации

Чекор кон одржливост

Потрошувачката на вода при производство на нашите садови за готвење е 80% пониска отколку во 2018 год., и 70% од пакувањето е изработено од рециклирани материјали. Јадрото од јаглероден челик и трослојната облога базирана на вода се изработени без PFOA. Локалното производство во Шпанија го намалува јаглеродниот отпечаток.

Delimano Titanium Legend Round Mould

Дополнителни информации

 • Дијаметар: 28см
 • Дебелина: 1,5мм
 • Висина на ѕидот: 6,8см
 • Соодветна за сите шпорети, вклучувајќи и индукција
 • Безбедна за користење во рерна
 • Безбедна за миење во машина за садови
 • Изработена без PFOA
Delimano Titanium Legend Round Mould

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star