Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video
-41%

Зачувајте ги сите вкусови и сокови во храната која ја обожавата и искористете ги максимално садовите од линијата Delimano Legend FiveStar Legend, со овие специјално дизајнирани капаци, кои се безбедни за употреба во рерната. Достапни во 5 димензии: 18см, 20см, 24см, 26см и 28сн. Овие капаци одговараат на садовите од Stone Legend линии.

FiveStar Legend Стаклен капак

Редовна цена: 590,00 ден.


Специјална цена: 349,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Зачувајте ги сите вкусови и сокови во храната која ја обожавата и искористете ги максимално садовите од линијата Delimano Legend FiveStar Legend, со овие специјално дизајнирани капаци, кои се безбедни за употреба во рерната. Достапни во 5 димензии: 18см, 20см, 24см, 26см и 28сн. Овие капаци одговараат на садовите од Stone Legend линии.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Трајни, стилски и безбедни за користење во рерна

Delimano капаците до држач од не'рѓосувачки чеик се направени од цврсто,проѕирно калено стакло. Сите капаци може да се користат во рерна, лесни се за чување и чистење. Изработени од не-порозни материјали кои се отпорни на гребење. Овие Delimano Legend капаци ќе ви овозможат да ги користите долги години, поради нивната разновидна употреба и достапните димензии.

Delimano Legend Lid

Поздраво и повкусно готвење

Ставањето на капак на вашето тенџере ќе ви овозможи:

  • Да ја загреете храната побрзо;
  • Да ги зачувате вкусовите и соковите во храната;
  • Да спречите прскање на жешко масло или вода;
  • Да спречите ширење на мириси додека готвите;
  • Да ја одржите храната топла по готвењето.
Delimano Legend Lid

Откријте ја новата Delimano FiveStar legend линија

Што го прави едно јадење да биде совршено? Да, тоа се состојките и вештините на готвачот, а да и вистинскиот рецепт... но, садовите со кои готвите можат навистина да направат разлика. Delimano FiveStar Legend линијата ги има квалитетите на една ѕвезда и затоа, секое јадење подготвено во нив, ќе биде јадење како од ресторан со 5 ѕвезди.

Дознајте повеќе

Технички карактеристики
Димензија 20 cm, 24 cm, 26 cm, 28 cm

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.