Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Запознајте го одличниот додаток на Titanium Legend линијата садови за готвење – мултифункциопналниот Maestro сет кој ќе ја комплетира вашата колекција. Ова е одличен сет со кој ќе готвите како вистински професионалец и ќе штедите енергија, масло и време. Сетот се состои од Тава за пржење: 20 см., Лонец: 26 см., Округла тава: 26 см. и капак 26 см.

Titanium Legend Maestro Сет
9.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Запознајте го одличниот додаток на Titanium Legend линијата садови за готвење – мултифункциопналниот Maestro сет кој ќе ја комплетира вашата колекција. Ова е одличен сет со кој ќе готвите како вистински професионалец и ќе штедите енергија, масло и време. Сетот се состои од Тава за пржење: 20 см., Лонец: 26 см., Округла тава: 26 см. и капак 26 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Загрева до 2 пати побрзо

  Готвењето ќе биде побрзо затоа што овие тави загреваат и до 2 пати побрзо од садовите од алуминиум.1

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Помалку потрошена ел. енергија

  Јаглеродниот челик се загрева побрзо и поефикасно, топлината трае подолго и заштедува дури до 50%2 помалку енергија на индукциските уреди.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Помалку маснотии

  Потребно е само капка масло за готвење со Titanium legend садовите за готвење.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Од шпорет во рерна

  Гответе и печете со само еден сад, благодарение на рачките од нерѓосувачки челик.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Соодветни за сите шпорети

  Совршена комбинација на традиционална и модерни материјали кои овозможуваат готвење на сите шпорети.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Произведени во Шпанија

  Локалното производство во ЕУ го намалува јаглеродниот отпечаток.

Повеќенаменски сет соодветен за сечија кујна

Овој практичен сет на садови за готвење Titanium Legend ги задоволува сите потреби на помалите кујни или пак ги комплетира колекциите на големите шефови. Овој сет е соодветен за користење на сите шпорети, вклучувајќи и индукција, а исто така е безбеден во рерна, што го прави совршен за многу различни рецепти.

Сетот се состои од округла тава, лонец и капак кој одговара на двата сада за готвење. Исто така има и Тава за пржење за целосно кулинарско уживање.

Delimano Titanium Legend Maestro Set

Изработени да импресионираат со својот изглед и функционалност

Delimano Titanium Maestro Сетот ви овозможува да ги подготвите сите важи омилени рецепти, повторно и повторно. Автентичниот вкус е загарантиран благодарениа на јадрото од јаглероден челик кој обезбедува рамномерно распределување на топлината и трослојната облога зајакната со честички од вистински камен кои ги прават нашите садови отпорни и издржливи.

Финишот од емајл им дава премиум изглед со прави, модерни линии и визуелна привлечност.

Delimano Titanium Legend Maestro Set

Совршена комбинација на традиционални и модерни материјали

Delimano Titanium Legend Maestro Сетот комбинира два врвни материјали:

 • Емајлиран јаглероден челик, издржлив материјал кој нашите баби и дедовци го користеле со години. Овој материјал повеќе реагира на топлина, што значи дека брзо и рамномерно се загрева без жешки точки и подолго ја задржува топлината. Надворешната емајл облога обезбедува трајност, отпорност на корозија и одличен изглед без избледување.
 • QuanTanium® трослојната облога е основана на вода, зајакната со честички титаниум кои издржуваат до 25.000 циклуси на миење. Ова значи дека нуди неверојатна отпорност на гребење и трошење, додека истовремено ги задржува своите нелепливи карактеристики.

Како е изработена Titanium Legend облогата?

 1. Облога од емајлс

  За заштита од корозија и појава на дамки.

 2. Основа од јаглероден челик

  За оптимална спроводливост и распределување на топлината.

 3. Основа зајакната со честички титаниум

  За оптимално готвење и задржување на топлината.

 4. Лесно зајакнат среден слој

  Дополнително зајакнување на облогата.

 5. Горен слој кој ослободува топлина

  За најдобрите нелепливи карактеристики.

1
2
3
4
5
Delimano Titanium Legend Maestro Set

Природна цврстина за неверојатни перформанси

Титаниумот е препознаен за својот соодност на цврстина наспорти тежина, зајакнувајќи ја облогата и нудејќи отпорност на абразија. Резултатите се издржлива, нелеплива облога, отпорна на гребење, која овозможува готвење со малку маснотии и само капка масло.

Delimano Titanium Legend Maestro Set

Традицијата се запознава со практичноста

Сите садови во овој сет имаат рачки од не'рѓосувачки челик, за да можете да ги користите и во рерна, што е совршено за некои рецепти кои бараат и печење. На дното од садовите има и специјален рецепт за вас.

Кога ќе завршите со готвењето, само ставете ги садовите во машината за садови за лесно чистење

Delimano Titanium Legend Maestro Set

1 Потребно е 2’15’’ на Titanium Legend Тавата за пржење да достигне 220°C на ниво 9 на индукциски шпорет, спордено со тавите со алуминиум на кои им е потребно и до 7’14’’ да ја достигнат истата температура.

2 Во споредба со тава за пржење од алуминиум со феромагнетско дно (споредбата е направена на јачина 7 на индукциски шпорет).

Дополнителни информации

Чекор кон одржливост

Потрошувачката на вода при производство на нашите садови за готвење е 80% пониска отколку во 2018 год., и 70% од пакувањето е изработено од рециклирани материјали. Јадрото од јаглероден челик и трослојната облога базирана на вода се изработени без PFOA. Локалното производство во Шпанија го намалува јаглеродниот отпечаток.

Delimano Titanium Legend Maestro Set

Дополнителни информации

 • Дијаметар: 20 и 26 см.
 • Рачки од не'рѓосувачки челик
 • Дебелина: 1,5 мм.
 • Соодветни за користење на сите шпорети, вклучувајќи и индукција.
 • Безбедни за во рерна
 • Безбедни за во машина за садови
 • Изработени без PFOA
Delimano Titanium Legend Maestro Set

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star