Нема производи во вашата кошничка.

Stone Legend Mediterraneo

За најдобрите вкусови од Mедитеранот

Собирајте ѕвездички и купувајте до 50% поевтино

За секои 300 денари од Вашата сметка во маркетите на Super Kit-Go добивате една ѕвездичка на лојалност. Со собрани потребен број на ѕвезди добивате можност да ги купите производите со -50% попуст. Акцијата трае од 05.08 до 30.11.2021г. или до истекот на залихите на акциските производи. Ѕвездичките можете да ги искористите најдоцна до 15.12.2021г.

Stone Legend Mediterraneo линија

Delimano Stone Legend Mediterraneo садовите се комбинација од издржливи материјали како што се челик и емајл со новата и подобрена QuanTanium® облога за максимална издржливост и поголема отпорност на гребење. Уживајте во традиционалното готвење.

Што ја прави Stone Legend Mediterraneo линијата посебна?

 • Нелеплива облога

 • Долготрајни

 • Одредени садови безбедни за во рерна

 • За сите видови на шпорети, вклучувајчи и на индукција

 • Изработени во Шпанија

-50%
7 x

Stone Legend Mediterraneo Тава за пржење ⌀24,28см.

 • Готвење со само неколку капки масло
 • Одлични перформанси
 • Идеални за подготовка на месо, омлет, зеленчук...

Димензија:
⌀24см.

Редовна цена: 1.598,00 ден.

Цена со попуст: 799,00 ден.

Димензија:
⌀28см.

Редовна цена: 1.798,00 ден.

Цена со попуст: 899,00 ден.

-50%
7 x

Stone Legend Mediterraneo Висока Тава ⌀26см.

 • Долготрајна и издржлива
 • Отпорна на гребење
 • Идеална за месо, риба, јајца
 • Безбедна за во рерна

Димензија:
⌀26см.

Редовна цена: 1.798,00 ден.

Цена со попуст: 899,00 ден.

-50%
7 x

Stone Legend Mediterraneo Паста лонец + капак ⌀22см.

 • Со специјален капак со цедалка
 • Рачки кои се превртуваат за лесно процедивање
 • Идеална големина за оброци за целото семејство

Димензија:
⌀22см.

Редовна цена: 3.198,00 ден.

Цена со попуст: 1.599,00 ден.

-50%
7 x

Stone Legend Mediterraneo Лонец ⌀20,24см.

 • Совршен избор за чорби, супи и традиционални медитерански јадења
 • Одлични нелепливи својства за готвење со само неколку капки масло
 • Безбедно за во машина за садови

Димензија:
⌀20см.

Редовна цена: 2.198,00 ден.

Цена со попуст: 1.099,00 ден.

Димензија:
⌀24см.

Редовна цена: 2.598,00 ден.

Цена со попуст: 1.299,00 ден.

-50%
7 x

Stone Legend Mediterraneo Округла Тава ⌀28см.

 • Безбедна за во рерна
 • Нелеплив слој кој е отпорен на гребење
 • За подготовка на сите јадења, од месо и јајца до печени слатки

Димензија:
⌀28см.

Редовна цена: 2.198,00 ден.

Цена со попуст: 1.099,00 ден.

-50%
7 x

Stone Legend Mediterraneo Тава за пица ⌀32см.

 • Совршенa за пици благодарение на топлинската спроводливост
 • Нелеплива облога
 • Безбедно за во машина за садови

Димензија:
⌀32см.

Редовна цена: 1.398,00 ден.

Цена со попуст: 699,00 ден.

-50%
7 x

Stone Legend Mediterraneo Ростер 40x25см.

 • Челична и емајлирана основа со нелеплив Quantanium слој
 • Долготраен и издржлив
 • Идеален за подготовка на разновидни оброци

Димензија:
40x25см.

Редовна цена: 2.198,00 ден.

Цена со попуст: 1.099,00 ден.

За секои 300 денари од Вашата сметка во маркетите на Super Kit-Go,  добивате една ѕвездичка на лојалност. Со собрани потребен број на ѕвезди добивате можност да ги купите производите со -50% попуст. Акцијата трае од 05.08 до 27.10.2021г. или до истекот на залихите на акциските производи. Ѕвездичките можете да ги искористите најдоцна до 10.11.2021г.

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.