Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Оваа класично оформена перница, наполнета со Tencel, е мека како перница со пердуви, а во исто време овозможува испарување на вишокот влага. Сиена Класична перница може целосно да се пере во машина на 60ºC. Достапна во димензии 50x60см. и 50x70см.

Dormeo Siena Класична перница
Од 1.690,00 ден. До
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Дополнителни информации
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Оваа класично оформена перница, наполнета со Tencel, е мека како перница со пердуви, а во исто време овозможува испарување на вишокот влага. Сиена Класична перница може целосно да се пере во машина на 60ºC. Достапна во димензии 50x60см. и 50x70см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Класична перница за мирен сон

Оваа неверојатно мека перница е направена од Wellsleep® микровлакна кои дишат.

Најнови материјали за долготрајна употреба

Dormeo Siena класичната перница е направена од Softdream микровлакна кои се силни, отпорни на кинење и собирање, брзо се сушат и се долготрајни.

Wellsleep® микровлакна за циркулација на воздух и мека подлога

Полнењето на Siena класичната перница е направено од Wellsleep® микровлакна кои дишат и се неверојатно меки. Уникатната структура на овие микровлакна создава воздушни џебови кои и додаваат дополнителен волумен на перницата и ја зголемуваат нејзината мекост.   

Класична перница соодветна за секого

Перницата е соодветна за сите без оглед на положбата во која спиете: на страна, на грб или на стомак. За едноставно одржување, Siena перницата се пере на 60°C.

Дополнителни информации

Модерни материјали за неверојатно искуство при спиење

Перницата Сиена е направена од модерни материјали кои создаваат пријатна средина за сладок сон:

  • Полнењето се состои од 30% Tencel и 70% напреден микрофибер Wellsleep®, 350 г/м2,
  • Навлаката за перницата е направена од 100% меки влакна Softdream, кои се меки и пријатни на допир.

Лесно одржување и долговечност

Со оглед на тоа што микрофиберот Wellsleep® и Tencel се издржливи, перницата може да се пере на температура од 60°C. Овие микрофибер материјали ќе издржат многу години користење, без да ги загубат своите карактеристики – ќе останат еластични и нема да го загубат волуменот, дури и по неколку перења, ниту пак ќе се залепат по перењето.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро Навлака полнење: 100% полиестер (Wellsleep® advanced); Полнење: 100% полиестер (Wellsleep® advanced)
Висина 20 см
Димензија 50x60см.; 50x70см.; 50x80см.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер (softdream микро влакна)
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star