Titanium Legend Садови за готвење

Кога традицијата ќе се сретне со практичноста

Нарачајте тука

Легендардните садови за готвење повторно се тука

Дозволете си да се инспирирате од традицијата и иновацијата. Претворете ја секоја кујна во простор за истражување, пробување и грешење и усовршете ги вашите вештини до перфекција, за да го претворите секое јадење во прослава. Запознајте ја Titanium Legend Линијата садови за готвење, најнапредната и најубавата линија од Delimano досега.

Погледнете ја целата линија >>

Titanium Legend Линијата има карактеристики кои ќе ви го олеснат животот

 • Delimano

  Се загреваат 2Х побрзо

  Готвењето е побрзо бидејќи овие садови се загреваат 2Х побрзо од алуминиумските садови за готвење.1.

 • Delimano

  ГОТВЕЊЕ СО ПОМАЛКУ МАСЛО

  PPG Quantanium® нелепливата облога ви овозможува да готвите со малку масло, да штедите пари и да се храните поздраво.

 • Delimano

  ЗА СИТЕ ШПОРЕТИ

  Може да се користат на шпорети на плин, керамички шпорети, на индукциски, дури и во рерна.

 • Delimano

  ЛЕСНО СЕ ЧИСТАТ

  Миењето е лесно, на рака или во машина за садови.

ДОМА Е НАЈДОБРИОТ СВЕТСКИ РЕСТОРАН

Садовите за готвење од линија Titanium Legend се совршен избор за секого - од оние кои сеуште ја откриваат љубота кон готвењето до оние кои веќе ја владеат. Во оваа линија на садови се вложени искуство и материјали кои ќе го направат готвењето побрзо, поефикасно и поздраво, без загорување или залепување на храната.

Со Titanium Legend садовтеи за готвење секој може да биде готвач и домаќин на ресторан од светска класа.

Почнете да готвите како готвач >>

Почнете да готвите како готвач

Сите готвачи ги имаат своите тајни состојки и омилени рецепти кои оставаат траг на препознатливите јадења. Ама ние, знаеме дека тајната состојка е љубовта со која готвите. Уживајте во маѓијата на создавање вкусни јадења со своите најмили - Delimano Titanium Legend садовите за готвење ќе се погрижат за останатото.

Благодарение на докажана комбинација на материјали, храната ќе го задржи својот автентичен и оригинален вкус - садовите се совршени за:

 • Delimano

  Mлади готвачи кои ја откриваат љубовта кон готвењето

 • Delimano

  Искусни готвачи, за помош во секојдневната подготовка на оброци

 • Delimano

  Страстени истражувачи во потрага по ниви вкусови

 • Delimano

  Моменти кога ви е потребна вкусна храна

 • Delimano

  Вешти мајстори, за да го усовршат нивното знаење.

 • Delimano

  Креирање нови традиции/искуства

Изберете го вашиот омилен Titanium Legend сад >>

Што ги прави Titanium Legend садовите за готвење толку добри?

Прво, материјалите

Комбинацијата на докажани материјали како емајл и јаглероден челик помага во рамномерно распределување на топлината и нејзино подолго задржување, со што се намалува потрошувачката на енергија.

Со Titanium Legend Садовите за готвење секој може да биде готвач и домаќин на ресторан од светска класа.

Второ, иновацијата

Внатрешноста на Titanium Legend садовтеи за готвење е обложена со трослојна PPG QUANTANIUM® облога. Уникатна комбинација на честички од титаниум, кои имаат најголем сооднос помеѓу издржливост и тежина меѓу елементите, ја зајакнуваат облогата и нудат заштита од оштетување.

Облогата е на база на вода, силна и издржлива и обезбедува одлично ослободување, што ја прави совршено нелеплива.

Delimano

Трето, разновидната употреба

Titanium Legend садовите за готвење ви овозможува подготовка на широк спектар на јадења, без никакви ограничувања. Дури и оние јадења, што имаат тенденција да се лепат на дното, ќе лизгаат како на путер.

Благодарение на составот, сите садови од линијата, освен тавата за палачинки, можат да се користат во рерна. И кога ќе ви снема идеи, побарајте ги популарните рецепти напишани на дното.

Delimano

И последно, енергичното тестирање

За да ги направиме овие садови за готвење, долготрајни, соработувавме со PPG, кои имаа над 135 години искуство во производство на материјали за облоги и ја тестиравме облогата на различни начини. PPG QUANTANIUM® нелепливата облога издржа 25.000 циклуси на тестирање на водено абење и 25.000 циклуси на тестирање на ослободување.

Со ова можеме да гарантираме голема отпорност на материјалите кон гребење и абење, одлично ослободување и долготрајна издржливост.

Овој пат поприфатлива и за вашата околина, исто така

При дизајнирање на оваа нова линија садови за готвење Titanium Legend, ја имавме на ум и околината. Благодарение на конструкцијата и подобрениот процес на дизајнирање, таа е направена со помалку ресурси, со помало загадување и е подолготрајна.

 • Delimano

  до 50%2 помала потрошувачка на енргија

 • Delimano

  Силна и издржлива облога, за подолготрајна употреба

 • Delimano

  80% помала потрошувачка на енергија при производство3

 • Delimano

  70% од амбалажата е направена од рециклирани материјали

 • Delimano

  Произведена во Шпанија

1 Потребно е 2’15’’ за Titanium Legend Тавата за пржење да достигне 220°C на ниво 9 на индукциски шпорет, спордено со тавите со алуминиум на кои им е потребно и до 7’14’’ да ја достигнат истата температура.

2 Кога се користи DELIMANO® Titanium Legend Тавата за пржење во споредба со алуминиумска тава со целосно индукциско дно (39%) и индукциско дно со точки (47%) на ниво 6 на температурата на индукциската плоча.

3 Нивото на потрошувачка на вода за производство на нашите садови за готвење е за 80% пониско отколку во 2018 година.

Што велат нашите купувачи?

Купувајте со самодоверба

 • Delimano

  Безбедно плаќање

  Плаќајте со кредитна картичка, на рати или во готово - секогаш е безбедно и сигурно.

 • Delimano

  Достава по ваша мерка

  Нарачајте ги вашита Titanium Legend садови за готвење, на интернет или од продавницата најблиску до вас.

 • Delimano

  Потребна ви е помош?

  Јавете ни се на 02/3094-556 или во пишете ни порака во инбокс.

 • Delimano

  100% безбедно купување

  Бидете сигурни дека купувањето кај нас е безбедно и пријатно.

Delimano
Delimano

Нашиот фокус е да го подобриме искуството.

Titanim Legend линијата садови за готвење се базира на вредности (и тајни), кои се пренесуваат од генерација на генерација, но, сепак е во чекор со новите потреби. Успеавме да го споиме најдоброто од двата света - надворешна облога од емајл и јадро од јаглеродни честитчки, од омилените садови за готвење и ги комбиниравме во врна нелеплива облога.

Нема потреба да се двоумите, стиснете на копчето долу и нарачајте веднаш!

Изберете го вашиот Titanium Legend Сад
 
 

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.