Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Brava Extreme Острач за сечила

Photo
Video
1+1

Brava Extreme Sharpener е дизајниран за безбедно, брзо и ефикасно острење на сите сечила. Направен е од професионален материјал за острење кој е идеален за сите материјали од кои се изработени сечилата: легура, карбонски или не’рѓосувачки челик. Сетот вклучува острач и 3 ножеви: 1 повеќенаменски нож – 11 см, нож за домати – 11,5 см и нож за лупење – 9 см.

Brava Extreme Острач за сечила

Редовна цена: 1.890,00 ден.


Специјална цена: 1.330,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Brava Extreme Sharpener е дизајниран за безбедно, брзо и ефикасно острење на сите сечила. Направен е од професионален материјал за острење кој е идеален за сите материјали од кои се изработени сечилата: легура, карбонски или не’рѓосувачки челик. Сетот вклучува острач и 3 ножеви: 1 повеќенаменски нож – 11 см, нож за домати – 11,5 см и нож за лупење – 9 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Совршено остри ножеви за полесно готвење

Доколку обожавате да готвите, сигурно знаете дека најголемиот непријател на готвењето е тапиот нож. Тоа е така, поради тоа што е потребно поголем притисок за да ја исечете храната, а со тоа, поголеми се шансите да се исечете. Но, острењето ножеви е толку тешко и напорно, а и ви треба многу време. Барем така било досега.

Со Delimano Brava Острачот за сечила, брзо, лесно и безбедно ќе ги острите вашите ножеви. Delimano Brava Острачот за сечила, ќе ги наостри сите ножеви во домот, дури и ребрестите, кои тешко се острат со другите острачи.

Користете го во кујната и секаде во домот

Delimano Brava Острачот за сечила е одличен за сите други сечила кои редовно ги користите во домот, како ножици, џебни ножеви, спортски и ловечки ножеви, сечила од малите кујнски апарати и секакви видови на градинарски алати.

Со Delimano Brava Острачот за сечила можете да ги острите сечилата на: 

 • Кујнски ножеви

 • Мали кујнски апарати

 • Ножици и др.

Високо-квалитетни материјали за долготрајност и безбедно користење

Delimano Brava Острачот за сечила е направен со волфрам челик, кој се користи во професионалните центри за острење сечила и производители на ножеви.

Исто така, има заштита, која ги заглавува острачите, а и лесно се фиксира на секоја рамна површина со помош на вакумската основа. Тоа му дава на Острачот стабилност и го прави острењето неверојатно лесно.

Подарок: Сет од 3 ножеви

Одберете Delimano Brava Острач за сечила и ќе добиете подарок – сет од 3 ножеви, совршени за секојдневно користење во кујната.

 • Универзален нож – 11 см.
 • Нож за филети – 11,5 см.
 • Нож за овошје – 9 см.

Како се користи

Ставете го Delimano Brava Острачот за сечила на работната површина на кујната и едноставно лизгајте ги ножевите низ острачот. За само неколку секунди, работата е готова.

 • 1. Држете го Острачот со едната рака и притиснете ја рачката надоле за да го прицврстите на површината

 • 2. Ставете го ножот на Острачот и полека повлечете го наназад.

 • 3. Повторете 3-4 пати.

Добивате:

 • Delimano Brava Острач за сечила
 • Универзален нож – 11 см
 • Нож за филети – 11,5 см
 • Нож за овошје – 9 см

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star