Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Dolcevita Powerful Соковник

Photo
Video
-43%
Dolcevita соковникот има моќен мотор од 500 W и корпа за филтер изработен од не'рѓосувачки челик со микро мрежа со што овозможува максимална екстракција на сок од вашето омилено овошје или зеленчук. Дизајниран за лесно да се склопува и да се чисти. Добивате и сад за сок (капацитет 0,6л.) и контејнер за собирање на остатоците (капацитет 1,3л.).
Dolcevita Powerful Соковник

Редовна цена: 6.490,00 ден.


Специјална цена: 3.690,00 ден.

Од 3.490,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо
Dolcevita соковникот има моќен мотор од 500 W и корпа за филтер изработен од не'рѓосувачки челик со микро мрежа со што овозможува максимална екстракција на сок од вашето омилено овошје или зеленчук. Дизајниран за лесно да се склопува и да се чисти. Добивате и сад за сок (капацитет 0,6л.) и контејнер за собирање на остатоците (капацитет 1,3л.).
Дознајте повеќе
Детали за производот

Елегантен и компактен дизајн

Безбедноста е најважна кога се работи за Dolcevita соковникот. Опремен и со микропрекинувач за дополнителна безбедностt. Чистењето е лесно и едноставно бидејќи лесно се расклопува.

Проѕирниот капак ви овозможува да го следите процесот на цедење. На дното има гумички кои спречуваат соковникот да се излизга. Има челична основа која покрај тоа што изгледа елегантно и луксузно, обезбедува максимална издржливост.

Уживајте во свежо исцеден сок, полн со нутритивни вредности!

Искусете ги предностите и здравствените придобивки од свежо исцедениот сок со Delimano Dolcevita соковникот. Има 2 брзини за работа со кои можете да одберете оптимална брзина за различни видови овошје или зеленчук. Филтер корпата овозможува постојано да имате чист сок, без остатоци и парчиња овошје или зеленчук.

Технички карактеристики:

 • Моќност: AC 220-240V 50/60Hz, 500W
 • 2 брзини
 • Корпа со микрофилтер од не'рѓосувачки челик
 • Сигурносна брава
 • Дијаметар на садот за овошје 6,4 см.
 • Микро прекинувач за поголема безбедност
 • Додаток за туркање на храната
 • Капацитет на садот за сок 0,6 л.
 • Капацитет за овошје 1.3 л.
 • Гумени додатоци против излизгување
 • Моќен мотор си термостат
 • Главен дел од не'рѓосувачки челик
 • Кабел за напојување 1.2 м.
Shtrydhëse frutash Dolcevita
Дополнителни информации
 • Моќност: AC 220-240V 50/60Hz, 500W
 • 2 брзини
 • Корпа со микрофилтер од не'рѓосувачки челик
 • Сигурносна брава
 • Дијаметар на садот за овошје 6,4 см.
 • Микро прекинувач за поголема безбедност
 • Додаток за туркање на храната
 • Капацитет на садот за сок 0,6 л.
 • Капацитет за овошје 1.3 л.
 • Гумени додатоци против излизгување
 • Моќен мотор си термостат
 • Главен дел од не'рѓосувачки челик
 • Кабел за напојување 1.2 м.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star