Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Joy Електрично ѓезве

Photo
Video
-40%

Подгответе кафе или загрејте вода за чај за миг. Водата ќе зоврие за помалку од 1 минута, а заштитата од прегревање ќе го спречи загревањето на ѓезвето доколку во него нема вода. Капацитет: 250 мл.

Joy Електрично ѓезве

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Подгответе кафе или загрејте вода за чај за миг. Водата ќе зоврие за помалку од 1 минута, а заштитата од прегревање ќе го спречи загревањето на ѓезвето доколку во него нема вода. Капацитет: 250 мл.

Дознајте повеќе
Детали за производот

За овој производ е достапна ПРЕМИУМ Дополнителна гаранција. Повеќе за Премиум гаранцијата, дознајте ТУКА.

Практично електрично ѓезве за брзо зовривање на водата

Delimano Joy електричното ѓезве има рачка која е мека на допир и е одлично за подготовка на топли напитоци. Многу е безбедно за употреба затоа што има заштита од прегревање и загревање без течности.

Капацитетот од 250 мл е одличен за 2 шолји врела вода за помалку од 1 минута - за кафе, чај и други топли напитоци.

Употреба на ѓезвето:

 • За време на употребата не ги допирајте надворешните површини на ѓезвето. Кога кога водата ќе почне да врие, држете ги рацете подалеку од устата на ѓезвето.
 • Апаратот мора да биде исклучен пред да го подигнете ѓезвето од основата.
 • Пред првата употреба, исчистете го ѓезвето и наполнете го со вода до максималното ниво (250 мл). Кога водата ќе почне да врие исклучете го апаратот.
 • Истурете ја водата и оставете го апаратот да се олади.
 • Можно е да се формира бигор поради тврдоста на водата. Ова е нормално и нема никакво негативно влијание на здравјето на луѓето.

Полнење со вода:

 • Кога го полните ѓезвето со вода, СЕКОГАШ тргнете го од основата.  
 • Не ставајте повеќе од 250 мл вода.
 • Ако ставите повеќе вода, таа може да претекува откако ќе почне да врие.      
Дополнителни информации

Технички карактеристики:

 • Напон: 220~240 V , 50/60 Hz
 • Моќност: 730-870 W

Рецензии од купувачи 5 рецензии

5

5 рецензии

5 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Бојан

www.delimano.com.mk

Препорака
Го имам годинаипол. Феноменален апарат за турско кафе, чај, млеко. Кафето е готово за 2-минути. Го препорачувам како замена за тие што варат во обично гезве на плин. Многу побрзо и поефективно

Александра

www.delimano.com.mk

Супер
Едно и единствено :)) неможам без него:) за помалку од минута кафе сварено ,чај , го имам и во црна боја еднаш кога ви беше и купив неколку за подарок , супер незаменливо

Јана

www.delimano.com.mk

За минута
Ми го олесни секојдневието, не само што имам за минута готово кафе, какао, го користам и за подготвување на инстант супи. Го носам на викенд, одмор, секогаш наоѓам место за него.

Marko

www.delimano.com.mk

Кафе
Секогаш доцнам,а без кафе неможам.Ѓезвето ми е спас.Го препорачувам на сите

Жаклина

www.delimano.com.mk

одличен апарат
За сите кои сакаат кафето да биде вкусно а и брзо подготвено им го препорачувам овој производ

5 производ(и)