Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Stone Legend Black Тава за пржење

Photo
Video

Елегантна и привлечна, најновата тава од Delimano ќе биде новата ѕвезда во вашата кујна. Stone Legend Black Тавата за пржење е изработена од јаглероден челик со нелеплива облога која ќе ве однесе на многу кулинарски патувања. Дополнително, честичките од вистински камен и даваат на храната традиционален вкус. Достапна во 4 димензии: 14, 20, 24 и 28 см.

Stone Legend Black Тава за пржење
1.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Елегантна и привлечна, најновата тава од Delimano ќе биде новата ѕвезда во вашата кујна. Stone Legend Black Тавата за пржење е изработена од јаглероден челик со нелеплива облога која ќе ве однесе на многу кулинарски патувања. Дополнително, честичките од вистински камен и даваат на храната традиционален вкус. Достапна во 4 димензии: 14, 20, 24 и 28 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Помала потрошувачка на енергија

  Готвење со Stone Legend Black може да ја намали потрошувачката на енергија и до 50%.1

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Загрева до 2x побрзо

  Загрева побрзо до повисока температура и штеди време и енергија.2

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Готвење со помалку масло

  Само неколку капки масло се доволни да готвите поздраво и да заштедите.

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Нелеплива облога

  Високо квалитетната облога ќе ви овозможи да готвите било каква храна без притоа таа да се залепи.

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Неверојатно отпорна на гребење,

  Збогатена со природни минерални честички за подобра отпорност и издржливост.

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  За сите површини на готвење, вклучувајќи и индукција

  Идеалната кобинација на материјали овозможува готвење на било каква површина.

Моќта на јаглерод, челик и вистински камен, споени во една Тава за пржење

Дали некогаш сте имале потешкотии при подготовка на пржени јајца, пилешко или риба? Секоја од овие оброци се лепи на обичните тави - но не и со Stone Legend Black Тавата за пржење. Нејзината основа е изработена од исклучително цврста комбинација на челик и емајл. Обложена е со еден од најцврстите материјали на пазарот - PPG QuanTanium надграден со вистински камен и честички од титаниум за лесно готвење без лепење.

Delimano Stone Legend Black Frypan

Квалитетот од Delimano на кој сте навикнати

Благодарение на нивната структура, Stone Legend садовите загреваат и до 2x побрзо. Ќе можете да готвите на пониска температура3 и да ја намалите потрошувачката на електрична енергија до 50%. Така што со самото користење вие ќе штедите за сметките за струја и вашите нови садови практично ќе се исплатат самите за околу 3 месеци4.

Овие садови исто така се идеални за храна која повеќе се лепи, како јајца, риба или месо – благодарение на високо квалитетната облога, тие само ќе се лизгаат низ тавата без да се залепат. Ова значи и дека нема потреба од огромно количество на масло за готвење - доволни ќе бидат само неколку капки. Со тоа вие ќе заштедите масло и ќе уживате во поздрави оброци.

 • Delimano Stone Legend Black Frypan
 • Delimano Stone Legend Black Frypan
 • Delimano Stone Legend Black Frypan

Што ги прави Stone Legend Black едноставно најдобри?

Со нивниот модерен и стилски дизајн, елегантен изглед и блескаво сјајна црна боја, ова се задовите за готвење кои ќе ја променат вашата кујна, во секој поглед. Stone Legend Black садовите се изработени од 8 слоеви на вниматено одбрани и тестирани материјали кои се надополнуваат еден со друг и ја создаваат најдобрата линија на садови за готвење.

Delimano Stone Legend Black Frypan

Надворешниот слој и јадрото се грижат за траен одличен изглед и оптимално распоредување на топлината:

 • Јадрото од јаглероден челик ви овозможува да гответе на пониски температури за да заштедите енергија додека го одржувате извонреден вкус,
 • Надворешните емајлирани слоеви се отпорни на хемикалии и издржливи – во комбинација со класичната црна боја гарантирано ќе останат во вашата кујна долго време.
Delimano Stone Legend Black Frypan

Внатрешните PPG QuanTanium слоеви ги надополнуваат надворешните слоеви и јадрото за максимален квалитет:

 • 3-слојната облога со нелепливи својства и отпорност на гребење. изработена е 100% без PFOA,
 • честичките од титаниум, ја зајакнува облогата за дополнителна отпорност на гребење,
 • честичките од вистински камен, исто така, ја зајакнуваат облогата и ја складираат топлината за рамномерна распределба и автентичен вкус.

Каква е структурата на Stone Legend Black по слоеви?

 1. Обоен слој од емајл
 2. Основен слој од емајл
 3. Јаглероден слој од емајл
 4. Прв внатрешен слој од емајл
 5. Втор внатрешен слој од емајл
 6. Основен слој од Quantanium® и зајакнат титаниум
 7. Среден слој од Quantanium® благо зајакнат со честички од камен
 8. Горен слој од Quantanium® кој брзо исушта топлина
1
2
3
4
5
6
7
8
Delimano Stone Legend Black Frypan

Лесно и едноставно чистење

Без разлика дали сте искусен готвач или не, овие садови за готвење ќе ви помогнат да се справите со секој рецепт. Но, она што е најважно, чистењето е навистина лесно и едноставно – избришете го со влажна крпа или само со малку вода. Исто така, безбедни се и за миење во машина за миење садови.

Delimano Stone Legend Black Frypan

1Кога подготвувате храна, потрошувачката на енергија на индукциската плоча може да биде до 50% помала со помош на садовите за готвење Delimano Stone Legend Black. Кога користите Delimano Stone Legend Black Тава за пржење во споредба со алуминиумска тава со феромагнетно дно на ниво 7 на температурата на индукциската плоча.

2Потребни се 2'15'' за Delimano Stone Legend Black Тавата за пржење да достигне 220°C на ниво 9 на индукциската плоча, во споредба со алуминиумска тава со индукциско дно за која се потребни 7'14'' за да се постигне таа температура на индукциската плоча.

3Delimano Stone Legend Black Садовите за готвење ви овозможуваат да готвите со пониски нивоа на моќност на индукциската плоча. Delimano Stone Legend Black Тавата за пржење ја одржува температурата на маслото над 200°C на ниво 4 на индукциската плоча во тест од 4 минути, во споредба со алуминиумската тава со феромагнетно дно што ја одржуваше температурата на маслото над 200°C на ниво 6.

4 Кога се користи секојдневно на електрични шпорети по просечна цена на електрична енергија во некои земји на ЕУ.

Дополнителни информации

Дополнителни информации

 • Изработени во Шпанија
 • Димензии: 20, 24 или 28 см.
 • Рачка од бакелит (не смее да се користи во рерна)
 • За сите површини за готвење, вклучувајќи и индукциски
 • Безбедни за во машина за перење садови
 • 100% рециклирачки материјали
Delimano Stone Legend Black Frypan
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал вистински камен (квантаниум)
Димензија 14cm, 20cm, 24cm, 28cm
Материјал enamel, јаглероден челик
Основен материјал челик

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Lena Spasova

www.delimano.com.mk

Zadovolen kupuvac
Zadovolna sum

1 производ(и)