Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Stone Legend Classic Округла тава

Photo
Video

Совршена за подготовка на јадења за целото семејство, а потоа и за сервирање - Delimano Stone Legend Classic Округлата тава е идеалното решение за вас. Изработена од основа од јаглероден челик и емајл со Whitford QuanTanium нелеплива овлога зајакната со честички камен и титаниум, за совршени резултати во секое време. Димензија 28 см.

Stone Legend Classic Округла тава
1.590,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Совршена за подготовка на јадења за целото семејство, а потоа и за сервирање - Delimano Stone Legend Classic Округлата тава е идеалното решение за вас. Изработена од основа од јаглероден челик и емајл со Whitford QuanTanium нелеплива овлога зајакната со честички камен и титаниум, за совршени резултати во секое време. Димензија 28 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Округла тава со совршена димензија за вкусни и сочни јадења, на рингла и во рерна

Оваа тава ја има идеалната димензија, во неа ќе можете да подготвувате секакви јадења, од вкусно месо до лазања. Delimano Stone Legend Classic Округлата тава има привлечен дизајн и е вистински практичен сад за готвење, може да се користи на сите видови рингли.

Совршената комбинација на материјали за долготрајна употреба

Delimano Stone Legend Classic Округлата тава е дел од новата линија на садови за готвење од Delimano – Delimano Stone Legend Classic. Изработена е од основа од јаглероден челик и емајл и обложена со Whitford QuanTanium облога зајакната со честички од камен и титаниум. Округлата тава е достапна во една димензија – 28 см.

Можете да ја користите за сè – да подготвите вкусни предјадења, сосови, да подготвувате прилози како компири, зеленчук, ориз, потоа сарма, торта, тестенини и многу многу повеќе. Секако без лепење и напорно миење.

Основата на Округлата тава е од емајл

Класика во ретро стил, оваа тава со традиционален изглед е изработена до 3 слоја јаглероден челик со емајл што значи дека брзо се загрева и готви рамномерно. Дизајнирана е за готвење и во рерна на температури до 230C.

Емајлот со децении се користи во изработката на садови за готвење поради своите неверојатни карактеристики:

  • Цврст но мазен материјал чија површина не е порозна
  • Отпорен на хемикалии
  • Може целосно да се рециклира
  • Траен е и отпорен на гребење
  • Долготрајна боја
  • Лесно се чисти
  • Не загорува

100% нелеплива облога за безгрижно готвење

Quantanium облогата е неверојатно издржлива и го имитира готвењето на вистински камења, поради тоа што таа содржи честички од вистински камен. Тие ја зачувуваат топлината и постепено ја испраќаат до храната со цел природната сочност, витамини и вкусови да останат внатре во храната. Честичките од камен, на храната и даваат традиционален вкус, како сè што се готви на вистински камен.

5 слоеви од облога со честички од титаниум и вистински камен

Delimano Stone Legend Classic линијата е изработена од 8 слоеви, каде што основата е 3 слоја а облогата е 5. Ова значи дека облогата е значајно подебела, но, не застануваме тука. За да ја направиме уште поцврста, додадовме честички титаниум, кои ја зајакнуваат облогата и ја прават речиси неуништлива.

Quantanium облогата е толку цврста што ќе трае со години и нема да се изгребе, дури и ако користите метални алатки.

Одговара на сите шпорети, дури и за во рерна

За целосна практичност, овој лонец може да се користи на сите шпорети, вклучувајќи и индукција, па без разлика каков шпорет имате дома, тој ќе ви обезбеди одлични резултати и ќе изгледа одлично додека го прави тоа. И бидејќи нема рачки од бакелит, можете безбедно да ја користите и во рерната.

Безбеден за околината, безбеден за вас

Основата на Quantanium облогата е вода, здрава и еколошка површина за готвење. Сите материјали се нетоксични и не содржат PFOA, што значи дека нема навлегување на штетни хемикалии во храната, а со тоа и во телото. Облогата е отпорна на гребење и не испушта хемикалии во храната.

100% нелеплива површина за лесно миење

Сигурно не сакате да потрошите часови за да ги измиете сите остатоци од храна. Со Quantanium облогата чистењето е неверојатно брзо. Можете да готвите со минимална количина на масло и нелепливата површина ќе ви овозможи храната никогаш да не се залепи. По готвењето, можете да ја ставите во машина за садови или да ја измиете со топла вода и сјај за садови

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.