Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Deluxe Noir Електрична скара

Photo
Video
-41%

Уживајте во неверојатниот вкус на храната подготвена на скара, со помош на Delimano Deluxe Noir Електричната скара. Оваа електрична скара има рамна и ребреста страна за подготовка на различни рецепти и Whitford нелеплива облога за неверојатно искуство. Има 5 нивоа на температура. Површина за готвење 51,5 x 25 см.

Deluxe Noir Електрична скара

Редовна цена: 6.290,00 ден.


Специјална цена: 3.690,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Уживајте во неверојатниот вкус на храната подготвена на скара, со помош на Delimano Deluxe Noir Електричната скара. Оваа електрична скара има рамна и ребреста страна за подготовка на различни рецепти и Whitford нелеплива облога за неверојатно искуство. Има 5 нивоа на температура. Површина за готвење 51,5 x 25 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во подготовката на скара, без разлика на временските услови

Сакате да подготвите совршени бургери, со линии на плескавиците и стопен кашкавал одозгора? Само со допир на копче? Delimano Deluxe Noir Електричната скара ќе ви го овозможи ова задоволство, со допир на едно копче, така се вклучува нејзината моќ.

Delimano Table Grill And Griddle Deluxe Noir

Голема површина за готвење, со две страни, за секаков вид вкусни оброци

Идеална за забави, ручеци или специјални петочни вечери, оваа паметна скара ќе го задоволи сечиј вкус благодарение на својот дизајн и доволно големата површина за готвење со димензии 51,5 x 25 см, за да можете да зготвите онолку храна колку што ќе посакате.

Совршена за подготовка на појадок, ручек и вечера, оваа скара е идеална за секаков вид вкусни оброци:

 • рамната страна на површината е идеална за подготовка на јајца, морска храна или плескавици,
 • додека ребрестата страна е идеална за печење сланина, стек, ќебапи, зеленчук, риба и многу повеќе.
Delimano Table Grill And Griddle Deluxe Noir

Функционална и практична

Оваа скара има функционално куќиште - бидејќи е затворено, помага да се одржи температура без жешки и студени точки, без губење на температура, што овозможува совршени резултати. Рамката, садот за маснотии и површината за печење се вадат, а садот за маснотии може да се мие и во машина за садови.

Со контрола на температурата на 5 нивоа од 80 до 220°C, можете да подготвите од малку, до целосно печено месо за секого на масата, додека на скарата, целосно ќе се исцеди целата маснотија од храната, во садот, овозможувајќи ви поздрава верзија на храната.

 • Delimano Table Grill And Griddle Deluxe Noir

  Голема површина за готвење

 • Delimano Table Grill And Griddle Deluxe Noir

  Контрола на температура во 5 нивоа

 • Delimano Table Grill And Griddle Deluxe Noir

  Висококвалитетна Whitford нелеплива облога

 • Delimano Table Grill And Griddle Deluxe Noir

  Лесен и компактен дизајн

 • Delimano Table Grill And Griddle Deluxe Noir

  Површина за готвење која се вади

 • Delimano Table Grill And Griddle Deluxe Noir

  Сад за маснотии безбеден за миење во машина за садови

Whitford облога за лесна подготовка на храна

Delimano Deluxe Noir Електричната скара има висококвалитетна Whitford облога, која е отпорна на гребаници и спречува лепење на храната. Ова значи дека храната ќе ја задржи својата форма, без парчиња од храната да останат залепени на површината. Ова, исто така, значи и дека нема да поминете часови во чистење на изгорената храна од скарата.

Delimano Table Grill And Griddle Deluxe Noir

Совршен апарат за подготовка на скара внатре

Со Delimano Deluxe Noir Електричната скара ќе уживате во подготовката на храна внатре, без чад. Ова ви овозможува поздрава храна со вистинскиот вкус на скара кој сите го обжаваме. Користете ја на кујнската површина, на терасата или во градината и не грижете се за чадот.

Delimano Table Grill And Griddle Deluxe Noir
Технички карактеристики
Димензија Димензии: 59.5 x 31.9 x 7.25cm; Димензии на плотната: 51.5 x 25cm (1.287,5 cm2)
Дополнителни карактеристики Моќност: 2200 W; Напон: 220-240 V; Фреквенција: 50/60 hz

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Stevco

www.delimano.com.mk

Odlicna
Odlicna

1 производ(и)