Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Одличен додаток за вашата кујна, нашата Delimano Titanium Legend Тава за пржење е изработена од 2 легендарни материјали - емајлиран јаглероден челик и PPG Quantanium™ облога со честички титаниум. Нејзините супериорни карактеристики против гребење и лепење ја прават совршена за подготовка на секаков вид јадења. Може да се користи на сите шпорети и во рерна, благодарение на рачката од нерѓосувачки челик. Може да се мие во машина. 24 и 28см.

Titanium Legend Тава за пржење
Од 1.590,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Одличен додаток за вашата кујна, нашата Delimano Titanium Legend Тава за пржење е изработена од 2 легендарни материјали - емајлиран јаглероден челик и PPG Quantanium™ облога со честички титаниум. Нејзините супериорни карактеристики против гребење и лепење ја прават совршена за подготовка на секаков вид јадења. Може да се користи на сите шпорети и во рерна, благодарение на рачката од нерѓосувачки челик. Може да се мие во машина. 24 и 28см.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Загрева до 2 пати побрзо

  Готвењето ќе биде побрзо затоа што овие тави загреваат и до 2 пати побрзо од садовите од алуминиум.1

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Помалку потрошена ел. енергија

  Јаглеродниот челик се загрева побрзо и поефикасно, топлината трае подолго и заштедува дури до 50%2 помалку енергија на индукциските уреди.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Помалку маснотии

  Потребно е само капка масло за готвење со Titanium legend садовите за готвење.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Од шпорет во рерна

  Гответе и печете со само еден сад, благодарение на рачките од нерѓосувачки челик.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Соодветни за сите шпорети

  Совршена комбинација на традиционална и модерни материјали кои овозможуваат готвење на сите шпорети.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Произведени во Шпанија

  Локалното производство во ЕУ го намалува јаглеродниот отпечаток.

Запознајте ја вашата омилена тава

Со неверојатна нелеплива облога, цврста конструкција, рачка од нерѓосувачки челик, оваа Delimano Titanium Legend Тава за пржење ќе има максимална употреба во кујната. Идеална за запжување и пржење, како и за подотовка на стекови, јајца, бургери, сосови, карамела или француски тост - оваа тава е најуниверзалното парче во кујната.

Delimano Titanium Legend Frypan

Изработена за да ве импресионира - со функционалност и модерен изглед

Што и да готвите во оваа повеќенаменска тава за пржење, секогаш ќе има автентичен вкус благодарение на јадрото од јаглероден челик кој обезбедува рамномерно распределување на топлината и трослојна облога зајакната со честички титаниум кои ги прават нашите садови за готвење отпорни и цврсти.

Финишот од емајл им дава премиум изглед со прави, модерни линии и визуелна привлечност. Достапна во најпопуларните димензии, 24см и 28см.

Delimano Titanium Legend Frypan

Совршена комбинација на традиционални и модерни материјали

Delimano Titanium Legend Тавата за пржење комбинира два врвни материјали:

 • Емајлиран јаглероден челик, издржлив материјал кој нашите баби и дедовци го користеле со години. Овој материјал повеќе реагира на топлина, што значи дека брзо и рамномерно се загрева без жешки точки и подолго ја задржува топлината. Надворешната емајл облога обезбедува трајност, отпорност на корозија и одличен изглед без избледување.
 • QuanTanium® трослојната облога е основана на вода, зајакната со честички титаниум кои издржуваат до 25.000 циклуси на миење. Ова значи дека нуди неверојатна отпорност на гребење и трошење, додека истовремено ги задржува своите нелепливи карактеристики.

Како е изработена Titanium Legend облогата?

 1. Облога од емајлс

  За заштита од корозија и појава на дамки.

 2. Основа од јаглероден челик

  За оптимална спроводливост и распределување на топлината..

 3. Основа зајакната со честички титаниум

  За оптимално готвење и задржување на топлината.

 4. Лесно зајакнат среден слој

  Дополнително зајакнување на облогата.

 5. Горен слој кој ослободува топлина

  За најдобрите нелепливи карактеристики.

1
2
3
4
5
Delimano Titanium Legend Frypan

Природна цврстина за неверојатни перформанси

Титаниумот е препознаен за својот соодност на цврстина наспорти тежина, зајакнувајќи ја облогата и нудејќи отпорност на абразија. Резултатите се издржлива, нелеплива облога, отпорна на гребење, која овозможува готвење со малку маснотии и само капка масло.

Delimano Titanium Legend Frypan

Традицијата се запознава со практичноста

Со цел секој пат да имате совршени резултати, додадовме практични рецепти за омлет и стек на дното на нашите тави, но, можеме да ви ветиме дека со Titanium Legend Тавите за пржење, сѐ ќе има автентичен вкус и изглед, без разлика на рецептот кој го користите.

Кога ќе завршите со готвењето, само ставете ја вашата Titanium Legend Тава за пржење во машината за садови за лесно чистење.

Delimano Titanium Legend Frypan

*Во споредба со тава за пржење од алуминиум со феромагнетско дно (споредбата е направена на јачина 7 на индукциски шпорет).

Дополнителни информации

Чекор кон одржливост

Потрошувачката на вода при производство на нашите садови за готвење е 80% пониска отколку во 2018 год., и 70% од пакувањето е изработено од рециклирани материјали. Јадрото од јаглероден челик и трослојната облога базирана на вода се изработени без PFOA. Локалното производство во Шпанија го намалува јаглеродниот отпечаток.

Delimano Titanium Legend Frypan

Дополнителни информации

 • Дијаметар: 24см и 28см
 • Дебелина: 1,5мм
 • Висина на ѕидот: 5,1см или 5,6см
 • Соодветна за сите шпорети, вклучувајќи и индукција
 • Безбедна за користење во рерна
 • Може да се мие во машина за садови
 • Произведена без PFOA
Delimano Titanium Legend Frypan

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star