Нема производи во вашата кошничка.

Совети

 • Добитници од наградната игра “111 подароци за 11тиот роденден на Делимано!”

  Добитници од наградната игра “111 подароци за 11тиот роденден на Делимано!”

  Ви ги презентираме добитниците од наградната игра “111 подароци за 11тиот роденден на Делимано” извлечени на 10.11.2021 год.
  Прочитајте повеќе 
 • Оксидацијата и хранливите состојки

  Оксидацијата и хранливите состојки

  Не можеме да го сокриеме воодушевувањето од најновиот вакумски блендер од Делимано.

  Овој вакум-блендер и протектор на хранливи состојки е развиен за да се справи со потребата на луѓето што сакаат да ја максимизираат исхраната, да го извлечат најдоброто од нивните здрави рецепти, но и да ги намалат последиците предизвикани од оксидацијата.

  Прочитајте повеќе 
 • Зошто вакум блендер?

  Зошто вакум блендер?

  Во женско друштво, особено меѓу мајките, има најмалку една другарка која е најзагрижена за исхраната на своето семејство. Многумина би рекле дури и премногу. Не само што се грижи за тоа што купува (задолжително органско, непрскано), туку и како и каде ја чува храната и како ја обработува.
  Прочитајте повеќе 
 • Лесни рецепти за детски оброци

  Лесни рецепти за детски оброци

  Како родители, многу често се наоѓаме пред предизвикот што да зготвиме за нашите најмали, а тоа да биде здраво и вкусно. Во овој период кога повеќето работиме од дома, предизвикот е уште поголем бидејќи немаме доволно време. Секој родител мора да се снајде помеѓу работата од дома, готвењето и грижата за домот. Затоа, ние ви подготвивме неколку лесни рецепти за детски оброци кои нема да ви одземат многу време. Секако, потребен ви е револуционерниот 5во1 апарат MultiFresh™.
  Прочитајте повеќе 
 • Потрага по Велигденски јајца

  Потрага по Велигденски јајца

  Како функционира Потрагата по Велигденски јајца? Велигденското зајче ги изгуби своите јајца на нашата страница delimano.com.mk. Ќе му помогнеш ли да ги најде сите? Навистина е лесно и брзо, а ние ќе те наградиме за твојот труд:
  Прочитајте повеќе 
 • Прославете го светскиот ден на Нутела

  Прославете го светскиот ден на Нутела

  Дали обожавате Нутела? Тогаш претпоставуваме дека 5ти февруари ќе биде еден од вашите омилени денови оваа година! Ние го прославуваме светскиот ден на Нутела со овој рецепт за домашна Нутела. Секако дека е полесно само да ја отворите теглата отколку да направите домашна Нутела, но на тој начин ќе имате поздрав и повкусен десерт. Дали сте подготвени?

  Прочитајте повеќе 
 • За и против рибата

  За и против рибата

  За рибата се тврди дека е најздравото месо што може да се јаде: нискокалорична е, содржи многу белковини и омега-3 масни киселини. Значи, добра е за срцето и крвите садови, а лоша за мозокот. Зошто?

   

  Прочитајте повеќе 
 • Готварски трикови за секого

  Готварски трикови за секого

  Подготовката на храна е забавна, но знае да биде и напорна. Ако ги знаете малите трикови на големите мајстори, тогаш сѐ ќе стане полесно.

  Прочитајте повеќе 
 • Правила на наградна игра “111 подароци за 11тиот роденден на Делимано!”

  Правила на наградна игра “111 подароци за 11тиот роденден на Делимано!”

  Во прилог Информации за начинот на приредување, односно спроведување на наградната игра:

  Прочитајте повеќе